İcradan Satılık Mercedes İlanları Burada % 50 Fiyatına Satışta. icralık Mercedes – hacizli Mercedes – icradan Mercedes
 • taşıt icra ihaleleri
 • Tarih
       
  İhale
  İl
  İlçe
  Semt
  1. Tarih
  2. Tarih
  Fiyat

  Model Yılı

DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Arama Sonuçları

F-2 Dosya No Cinsi Marka Model Yılı İl İlçe 1. İhale Bedeli

Mercedes-Benz 1926 yılında Almanya'da kurulmuş olup otobüs , otomobil , kamyon , motor üretimi yapan otomotiv firmasıdır.

Mersedes-Benz’in tarihi
1876 yılında Nikolaus August Otto, uzun yıllardan sonra "Güç Kaynağı" arayışına son verip , ilk dört zamanlı çalışan gaz motorunu üretti.Otto’nun yaptığı 4 zamanlı motorda ateşleme alevle yapılıyordu.bu yüzden motor devri ancak dakikada 150-200 devire çıkabiliyordu. Kontrollü bir ateşlemesi olmadığından bu motor geniş bir uygulama alanı bulamadı.

Otto’nun çalışma arkadaşlarından olan Daimler , sonradan Otto’dan ayrılarak kurduğu atölyede sıcak boru ateşlemesi diye anılan bir sistemi geliştirdi. Boru sıcaklığını ayarlayarak , motor devrini ve çalışmasını kontrol altına aldı. Böylece motor devrini 800-1000 d/d’ya çıktı.. Bu içten yanmalı motorların otomobillerde kullanılabileceği anlamına geliyordu. Ama motorlarda hala yakıt olarak hava gazı kullanılıyordu.

Bundan sonraki çalışmalar havagazının yerine benzinle çalışmasını sağlamaktı.Benzin pülverize ederek hava ile karıştırılarak ça lışmalara devam edildi. Bu amaçla Daimler Almanya’da , Forest de Fransa’da çalışma yaptılar. Forest , filit tulumbası esasına göre çalışan karbüratörü yaptıysa da başarılı olamadı.

Daimler ise, havayı sıvı yakıt içerisine iterek yakıtı zerrelerine ayırıp bu zerreleri de ateşlemeden önce sıcak boru ile temas ettirerek buhar haline getirmeye çalıştı. Sonunda Daimler ve Wilhelm Maybach bu iki prensibi birleştirerek yaptı. 1885 yılında Reitwagen adında bir motorlu bisiklet de üretti.

1885 te Alman mühendisi Karl Benz Daimler'in motoruna kendi bulduğu ilk elektrikli ateşleme sistemini de ekleyerek ticari yönden daha elverişli olan içten yanmalı motoru üretti. Gottlieb Daimler şamandıralı karbüratör yaparak içten yanmalı motorların gelişmesine katkıda bulunsada yaptığı motoru kayık, bisiklet, , at arabası gibi taşıtlara monte etmeye çalışarak Karl Benz’den geride kaldı.
Karl Benz 3 tekerlekli otomobil yaparak deneme turları atmıştır. Bu esnada karısının heyacan içinde bağıra çağıra peşinden koştuğu bilinir. Ancak araç dört turdan sonra bozulmuştur. 9 Ocak 1886 tarihinde ise Mannheim'li bir fabrikatör Karl Benz, Berlin'deki Patent Bürosu'na baş vurarak "Gaz motoruyla hareket eden araç" için patent hakkını almıştır.

Aynı yıl "Kendi kendine hareket eden otomobil" rüyasıyla uğraşan bir başka mucit, Gottlieb Daimler, Stuttgart yakınlarında Cannstatt kasabasında önemli bir başarıya imzasını attı:
Birbirine çok yakın mekanlarda,birbirlerinden habersiz otomobillerini geliştiren Daimler ve Benz buluşlarıyla yeni bir çağın açılmasına, neden oldular

ileriki yıllarda Karl Benz'in şirketi "Benz&Cie" , Gottlieb Daimler'in şirketi "Daimler Motoren - Gesellschaft" birbirlerine rakip olarak otomobil ürettiler.

İlk otomobillerinin çoğu, dişlileri olmadığından yokuş çıkamıyor, önce durup sonra geriye doğru inmeye başlıyordu. 1893’da yapılan Benz Victoria marka arabada bir deri kayışı küçük bir kasnağa bindiren bir kol kullanılmıştı. Bu düzenek tekerleklerin daha yavaş dönmesini sağlıyor ve yüksek manivela gücünün arabayı yokuş yukarı tırmandırmasına neden oluyordu.
Benz Fabrikası 1896’ya kadar 120 -130 araç üretti. 1894 yılında piyasaya sürülen Benz Velo önemli sayıda satılan ilk araç olmuştu.Mersedes ‘in üretildiği yer Almanya’dır
Kurulduğu Yıl:
Mercedes 23 Haziran 1902 tarihinde Mercedes, marka adı olarak tescil edilmiş ve 26 Eylül 1902 tarihinde de ilgili kanunlar gereği koruma altına alınmıştır. Mercedes ve Benz firmaları 1926 yılında birleşmiştir.

İsmi Nereden Geliyor:
Daimlerin ortağı olan Emil Jellinek'in kızı Mercedes ve Karl Benz'in soy isminden türeyen bir isimdir mercedes benz. Mercedes İspanyolca konuşulan ülkelerde bir kadın ismidir. İspanyolca anlamı ise mars gezegenidir .

Kurucusu ise Gottlieb Daimler -- Karl Benz dir

Amblemin Anlamı:
Şirketin kurucusu Gottlieb Daimler, motor fabrikasındaki görevinin ilk yıllarında, Köln ve Deutz manzarası güzel evinin tepesine bir yıldız amblemi koymuş ve eşine yazdığı mektuplarda bu yıldızın günün birinde başarıyı , gücü temsil edeceğini fabrikasının üzerinde parlayacağını söylemişti. Yıldız Daimler'in, motorlu araçları "karada, suda, havada" evrenselliği simgelemektedir.
1909'da tescil edildi. 1916 yılında yıldızın etrafı, içinde dört küçük yıldızın ve Mercedes isminin yer aldığı bir daireye çevrildi.

1926'da Daimler-Benz birleşmesi sonucu Benz'in defne yaprakları yıldızın etrafını sardı.

Mercedes - Benz Firmasının Kullandığı Logolar

1897 yılında Fransa'nın Nice kentinde yaşamını sürdüren Avusturyalı tüccar ve Avusturya Nice Başkonsolosu Emil Jellinek, Daimler fabrikasını ziyaret ederek bir otomobil satın aldı. Uluslararası finans dünyası ve aristokrasi ile iyi ilişkiler içinde olan Jellinek; Daimler otomobili ile Fransız Riviera'sında büyük ilgi topladı. Daha sonra Jelinek 1899'da 23 beygir gücünde motorla donatılmış bir Daimler yarış otomobiline büyük kızı Mercedes 'in adını vererek Nice'de bu araçla bir yarışa katıldı ve birinci oldu. Bu başarıdan sonra Jelinek, Daimler fabrikasına 36 otomobil sipariş verdi.Şart olarak ve bu araçların "Mercedes" adını taşımalarını istedi.
Emil Jelinek'in elde ettiği satış başarısı üzerine Daimler, 1901 yılından itibaren ürettiği araçları "Mercedes" olarak adlandırmaya karar verdi. Mercedes İspanyolca konuşulan ülkelerde çok kullanılan bir isimdir. Kelime anlamı da Mars gezegeninin ispanyolca adıdır. Lütuf ve zerafet anlamına da gelmektedir. 23 Haziran 1902 tarihinde Mercedes marka adı tescil edildi. 26 Eylül 1902 tarihinden itibarende kanunlarca koruma altına alındı.


Mercedes-Benz Türk
Mercedes Benz Türk A.Ş., İstanbul'da 1967 yılında Otomarsan ünvanıyla kuruldu. Şirket Kasım 1990'da ticari ünvanının Mercedes Benz Türk A.Ş. olarak değiştirmiştir.. Şu anda 3 fabrikası olan MBT, kamyon karoseri ve otobüs üretmeye devam etmekte olup İstanbul'da Davutpaşa ve Hadımköy mevkiinde ve Aksaray şehrinde bulunan fabrikaları ile Türkiye'nin en büyük otomotiv üreticilerinden birini oluşturmaktadır.

Otomarsan:
Mercedes-Benz Türk A.Ş. 1967 yılında Otomarsan Otobüs ve Motorlu Araçlar A.Ş. ünvanıyla Türkiye'de İstanbul Davutpaşa'da kuruldu.

Mercedes-Benz Türk şu anda Hoşdere ve Davutpaşa fabrikalarında şehirlerarası ve belediye tipi otobüsler, Aksaray ilindeki fabrikasında da hafif ,ağır sınıf kamyonlar ve çekiciler üretmektedir.

Kuruluşundan bu yana kendi üretiminden yaklaşık 44.500 otobüs, 75.800 kamyon, 1000 midibüs ve 1989 dan beri 24.700 adet hafif ticari araç ithalatı ve satışı gerçekleştirmiştir.