DOSYA NO ARA

Dosya No
İhale Türü
ara

HABERLER

SON EKLENEN İCRA İHALELERİ

Tarih
İhale Türü
 
ara
icra ihale rehberi
icradan önce kendin sat

Sıkça Sorulan Sorular

icraburada
Aklınıza takılan soru ve cevaplar arasında arama yapın, aklınızdaki soru işaretlerini giderelim !
Neden icraburada.com?
İcraburada.com Türkiye’nin en fazla ihale datasına sahip icra ihale sitesidir. Ayrıca resimli olan icra ihalelerinin hepsine icraburada.com üzerinden erişebilirsiniz. Dilerseniz; kişiye özel Gold+Plus hizmetimiz ile icra ihalesinden sorunsuz ve rahat bir şekilde mülk sahibi olabilirsiniz. Nitekim icraburada.com’un katıldığı ihalelerde ki başarısı oldukça yüksektir. Müşterilerimiz kazanırsa, biz de kazanalım ilkesini benimsemiş icraburada.com ,sorunsuz müşteri ilişkisi ve %100’e yakın müşteri memnuniyeti ile çalışmaktadır. Bünyesinde ki tüm danışmanlar icra konusunda uzman kişilerden oluşmaktadır. Kısaca sizlere Türkiye’nin en iyi icra danışmanları ile çalışma imkanı sunmaktadır.
icralık ürünler nasıl alınır?
Öncelikle; Türkiye’nin en geniş ve güvenilir icra ihaleleri data’sına sahip icraburada.com’a ücretsiz üyelik gerçekleştirmeniz gerekmektir. Üyeliğiniz size kısıtlı kullanım hakkı verecektir. İcra ihalelerini takip etmek ve ne zaman, nerede gerçekleşeceğini öğrenmek için hizmet paketlerimizden satın almanız gerekmektedir. Size ve bütçenize en uygun hizmet paketini satın aldıktan sonra, sitemiz icraburada.com üzerinden tüm Türkiye’deki icra ihalelerini takip edebilirsiniz. Katılmayı düşündüğünüz icra ihalesini belirledikten sonra yapmanız gereken tek şey; 1. muhammen bedelin %20’si ile icra ihalesinin düzenlendiği icra müdürlüğünde ki açık artırmaya katılmak olacaktır. İcra ihalesine katılmak için T.C vatandaşı olmak ve %20’lik teminat ile başvurmak yeterlidir.
icralık arabaları nasıl takip ederim?
Sitemiz üzerinden tüm Türkiye’de yayınlanan icralık araba ihalelerini takip edebilirsiniz. İcraburada.com en geniş data’ya sahip icra ihaleleri portalıdır.
icra ilanları nerede yayınlanır?
Tüm Türkiye’de yayınlanan tüm icra ihalelerini sitemiz icraburada.com üzerinden takip edebilirsiniz.
icradan ihalelere nasıl katılabilirim?
Sitemiz üzerinden takip ettiğiniz icralık ürünün ihalesine katılmaya karar verdiniz. Yapmanız gereken tek şey; muhammen bedelin %20lik teminat bedeli ile birlikte icra ihalesinin yapılacağı icra müdürlüğünde bulunmak. Dilerseniz Gold+Plus üyelik paketlerimizden faydalanabilir ve alanında uzman exper ve avukat ile birlikte sizin adınıza ihalenize icraburada.com’da katılabilir ve ihaleden edineceğiniz kazancı ve ihaleyi almayı bir nevi garanti altına alabilirsiniz.
icralık evler nasıl alınır
Tabii ki öncelikle; Türkiye’nin en geniş ve güvenilir icra ihaleleri data’sına sahip icraburada.com’a ücretsiz üyeliğiniz gerçekleştirmeniz gerekmektir. Üyeliğiniz size kısıtlı kullanım hakkı verecektir.İcradan almayı düşündüğünüz evin İcra ihalesini takip edebilmeniz ve icra ihalesinin ne zaman, nerede gerçekleşeceğini öğrenmek için hizmet paketlerimizden satın almanız gerekmektedir. Size ve bütçenize en uygun hizmet paketini satın aldıktan sonra, sitemiz icraburada.com üzerinden tüm türkiye’deki icralık evleri görebilir, icra ihalelerini takip edebilirsiniz. Katılmayı düşündüğünüz icralık ev’in, icra ihalesini belirledikten sonra yapmanız gereken tek şey; 1. muhammen bedelin %20’si ile icra ihalesinin düzenlendiği icra müdürlüğünde ki açık artırmaya katılmak olacaktır. İcra ihalesine katılmak için T.C vatandaşı olmak ve %20’lik teminat ile başvurmak yeterlidir.
Muhammen bedelin yarısından açılan icra ihalesi muhammen bedelin üzerine çıkar mı?
İcra ihalesi muhammen bedelin yarısından yani icralık olmuş mala biçilen değerin yarısından(%50’sinden) satışa çıkarılır. İcra ihaleleri açık artırım usulü gerçekleşmektedir ve icra ihalesine katılan kişi sayısı ve arttırım yapack kişinin olup-olmaması durumuna göre değişmektedir. Muhammen bedelin yarısına satılan ürün olduğu gibi açılış değerinin üzerinden satılan icralık ürünler de mevcuttur. Her halükarda icralık ürünler piyasa değerinin altında sahiplerini bulmaktadır, bu nedenler oldukça kazançlı bir yatırımdır icralık ürün almak.
İcra ihalesine katılarak ne kadarlık bir kâr elde edebilirim? İcra ihalelerinde Gercekten kârlı alımlar söz konusu mu?
İcralık mal piyasa değerinin yarısından açık artırmaya çıkar!İhale açık artırma usulü olduğu için malın ne kadardan satılacağını tahmin etmek zordur. Nitekim; kaç kişin ihaleye katıldığı ya da ihaleye katılanların ne kadar artırım yapacağı satış fiyatını etkileyen unsurlardır. Şunu kesin söyleyebiliriz ki; her halükarda icradan alım yapmak , bir eve yada arabaya (icradan satılan ürün ne ise) piyasa değerinden çok daha ucuza sahip olmak demektir.
İcra ihalesine katılım sırasında verilen teminat; icralık araç’ın veya icralık gayrimenkul’ün alınmaması durumunda yanar mı?
İcra ihalesine katılım için muhammen bedelin %20 sini yatırmak esastır. İcra ihalesinden çekilme ya da alımdan vazgeçme durumunda paranızı geri alabilirsiniz. Kesinlikle herhangi bir kesintiye uğramamaktadır.
İcralık gayrimenkuller de dairenin veya meskenin içi görülebilir mi?
Genel olarak icralık dairenin veya meskenin içini görmek mümkün değildir. Lakin icraburada.com olarak Gold+Plus hizmet verdiğimiz müşterilerimizin almayı düşündüğü icralık gayrimenkulün tapu kaydı, kask, task, emsal, Hmaks ve ihalenin üzerindeki tüm haciz inceliyor, borç ve alacak, durumu şahıslar arasındaki anlaşmazlık gibi her türlü risk araştırıyoruz ve müşterimizin sorunsuz bir şekilde mülk sahibi olmasını sağlıyoruz.
İcradan aldığım aracı yada gayrimenkulu kaç gün için de teslim alabilirim?
İcra yolu ile araç ya da gayrimenkul aldığınız da 7 gün içinde, icradan aldığınız ürününüzü teslim alabilirsiniz.
icra ihalesine kendim mi katılmam daha kazançlı olur? Yoksa sizinle mi?
icra ihalelerine kendinizde katılabileceğiniz gibi Gold+Plus hizmetimizin sunduğu sayısız ayrıcalıklardan biri olarak bizim ile de katılabilirsiniz. Bizim ile katılmanız durumda; ihalenize icra konusunda uzman bir exper ve avukata iştirak edecektir( İhale alımı gerçekleştiği taktirde sadece muhammen bedeli üzerinden avukat ve eksper ücreti alınıyor, sizin adınıza alım gerçekleşmediğinde ise sadece yol parası alınıyor. Yani siz kazanırsanız biz kazanıyoruz). icraburada.com’un ihale başarısının da %100’e yakın olduğunu düşünürsek; bizim ile katılmanız durumunda ihalenize uzman kişiler katılacak ve almayı düşündüğünüz icralık malı, uzman kişiler aracılığıyla bir nevi garanti altına almış olacaksınız. Üstelik Gold+Plus üyeliği tercih etmiş olmanız durumunda(ayrıntılı bilgiyi üstte yer alan menüdeki Gold+Plus sekmesine tıklayarak yada (0212)963-11-23 numaralı telefon numarasını arayarak danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.)İhaleye katılamadan önce ihalesine katıldığınız icralık ürün hakkında danışmanız tarafından ayrıntılı bir bilgilendirilme avantajına sahip olacaksınız.
icradan aldığım aracın, menkulun ya da gayrimenkulun icradan alındığı belli olur mu?
İcradan alımı ikinci el alım ile bir tutmak gerekir. Aradaki tek farkın; icradan alım yapmanın daha kazançlı olduğudur.
ihalesi yayınlanan icralık malların fotoğraflarını site de görebiliyor muyuz?
İhalesi yayınlanan icralık malın resminin olması durumunda Gold+Plus üyelerimiz icralık ürünlerin resmini görebilmektedir.
İcra ihalesine icraburada ile birlikte katılmamız durumunda, teslimi de siz mi yapıyorsunuz?
Almayı düşündüğünüz icralık ürünün ihalesine bizim ile katılmanız durumunda; çok cüzi bir ücret karşılığında (50 TL) teslimi de biz yapabilmekteyiz.
icradan araç almayı düşünüyorum, aracın geçmiş hasar durumunu, borcu olup olmadığını öğrenebiliyor muyum?
Eğer Gold+Plus hizmet paketimiz’den faydalanır iseniz; Tüm risk analizlerini sizin adınıza yapıyor alanında uzman icra danışmanımız.İcralık araç hakkında sizi ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyor.
İlan edilen icra ihalesi ihale gününden önce ihale düşer mi? (Satış İptali)
İlan edilen icra ihalesi, ihale gününden önce icra müdürlüğü tarafından iptal edilebilir. Nedenleri ise; borçlu borcunu ödemiş olabilir. Alacaklı davasından vazgeçmiş olabilir. Usulüne uygun olmayan bir durum son anda tespit edilmiş olabilir v.b.. Bu gibi durumlarda satışı planlanan ürün satışa çıkarılmaz.
İcra takibi nedir?
Alacaklının borçludan alacağını almak için icra müdürlüğünde başlattığı işlemin hukuki adıdır.
Haciz nedir?
Borçlunun mal ve haklarına icra müdürlüğü aracı- lığı ile el konulması demektir. Halk arasında icra işlemlerinin tümünü kapsayacak şekilde kullanılmakta ise de haciz icra takibi işlemle- rinin bir aşamasından ibarettir.
Eve icradan kâğıt geldi!
İcra müdürlüğü tarafından gönderilen tebli- gatlar genellikle icra takibi üzerine düzenle- nen ödeme veya icra emridir. Üzerini dikkat- le okuyunuz. Süreli olduğunu unutmayınız.
Ödeme emri ile "İcra emri ' farkı nedir?
Her ikisi de ödemediğiniz bir borç bulundu- ğunu ve icra müdürlüğü aracılığı ile tahsil edileceğini bildiren belgelerdir. İcra takibinin birden çok çeşidi vardır.
İcra mahkemesinin görevleri nelerdir?
İcra mahkemeleri, borçluların borca ve imzaya itirazları ile alacaklı ve borçlunun icra müdürlüğünün işlemlerine ilişkin şikayetlerini incelemekle görevli mahkemelerdir. İddialar yazılı delil ile kanıtlanır. Yazılı deliliniz yoksa genel mahkemeye başvurmanız tavsiye edilir.
Haciz işlemi nedir?
İcra memurunun gözetiminde alacağın tahsili için yetecek miktarda eşyanın tespit edilerek haciz tutanağına yazılmasıdır. Alacaklının talebi olursa eşyalarınız evinizden alınarak yediemin depolarına götürülebilir veya size yediemin olarak bırakılabilir. Haciz sırasında alacaklı veya vekili isterse hazır bulunabilir. Haciz işlemi sırasında icra memuru beyan ve taleplerinizi haciz zaptına yazmakla yükümlüdür. Haciz tutanağını dikkatle okuyunuz, okumadan imzalamayınız. Talepleriniz yazılmaz ise bu hususu yazarak zaptı imzalayabilir veya imzalamaktan çekinebilirsiniz.
Hangi mallar haczedilemez?
İcra ve İflas kanunun 82. Maddesinde 2012 yılı itibarıyla değişiklikler yapılmıştır. Bu değişiklik kapsamında hayatının devamlılığını sürdürebileceği eşyalar haczedilemez. Ancak aynı eşyadan birden fazla var ise, bir tanesinin üstündeki adet kadar ki olanlar haczedilebilir. Örneğin, borçlunun evinde bir tane buzdolabı var ise haczedilemez. Ancak iki adet buzdolabı borçluya ait ise bir tanesi haczedilebilir. Bunun yanı sıra, fiziksel çalışma ile gelir elde eden borçlunun mesleğini sürdürebilmesi için gerekli olan hiçbir eşya haczedilemez. Örneğin bir berberin makası haczedilemez.
İhtiyati haciz nedir?
Borçlunun mallarını kaçırmasını ve üçüncü kişilere geçmesini tedbiren engellenmesi için verilen bir mahkeme kararıdır.
İcraburada.Com Sitesine Gösterilen İlginin Sebebi Güvenilir Olması mı?
İcraburada.com sitesinin Genel Müdürü Caner ÇAKI olarak senelerdir finans sektöründeyim. Birçok marka ile milyonlarca TL tutarında kredi çalışmalarımız oldu. Piyasada birçok kişi tarafından tanınır ve biliniriz. Şimdiye kadar ticari hayatımızda kurumsallık ve ahlaki değerler dışına hiçbir zaman çıkmadık. Bizim asıl hedefimiz kardan önce kurumsal yapı çerçevesinde güvenilir bir icra sitesi olarak anılmaya devam etmek.
İcradan alım yapmak caizmidir?
Caner ÇAKI : Öncelikle Diyanet İşleri Başkanlığının icradan alım yapmak helaldir fetvasının bulunduğunu belirtmek isterim. İslam hukukçularının çoğunluğu borçluların mallarına haciz konup satılmasını caiz görürler. Bu şekilde satılan malı almak da helaldir. Bu hükme varırken en önemli hukuki dayanak, Peygamberimizin Muâz b. Cebel’in iflasına karar vererek mallarına haciz koyup sattırması ve satıştan elde edilen parayı alacaklılara dağıtmasıdır. Hz. Ömer de Üseyfi el-Cüheni adında bir kişinin mallarına haciz koyup sattırmış ve elde edilen paraları alacaklılara dağıttırmıştır. Haczedilen malların satışının caiz olması, onların satın alınmasının da caiz olmasını gerektirir. Burda dikkat edilmesi gereken konu ihaleye fesat karıştırmamaktır. İcra ihalelerine girmek aslında ticaret gibi gözükse de, bireysel alımlar içinde büyük olanaklar sunuyor. İhaleye girmeden önce aklınızda da hep bir düşünce “ah alır mıyım?” Elbette hayır. Bu ürünü kimse almazsa satılana kadar ihalesi devam edecek. Borçlu borcunu ödeyemeyecek. Borcunu ödeyip ticari hayatına devam edemeyecek. Sonuçta ortada bir borç var ve alacaklıda mağdur. Belki de bütün elindeki malını borçluya teslim etmiş. Onunda biran önce parasına ulaşıp hayatını devam ettirmesi gerekiyor. İcra ihalesine katılım sağlayan kişi aslında bir arabulucudur. Çünkü ihaleye çıkan gayrimenkul, menkul yada taşıtın satış değerinin %50‘sinden açılır ve o değere alıcı bulunamazsa, %50 ‘sinden ikinci kez satışa sunulur.İkinci ihalede de alıcı bulunamazsa ihale düşer borçlu borcunu ödeyemez, alacaklıda alacağını tahsil edemez. Sonraki ihalede daha düşük bir bedelle tekrarlanır. Bu durumun en kısa çözümü ihalelere katılımı arttırmak. Şunu unutmayın, icra edilen kişi bir şekilde borcunu ödemek zorunda. Aynı zamanda borçlu olduğu kişi de mağdur durumda ve bu mağduriyetini gideremiyor. İcra ihalelerine katılımı arttırarak bizde her iki tarafa yardımcı oluyoruz.
Müşterilerinize Karlı Alımları İçin Yönlendirmeleriniz Oluyor Mu?
Caner ÇAKI : İcraburada.com ‘a gold+plus üyelik sağlayan herkese özel bir gold plus müşteri temsilcisi imkanı sunuyoruz. Profesyonel kadromuzla, kurumsal bir yapıya sahibiz. Kişinin icra ihaleleri ile ilgili bilgi sahibi olmasına gerek yok. Biz bilgilendiriyoruz. Gelir düzeyi ne olursa olsun danışmanlık hizmeti de veriyoruz. Hangi ihaleden kar elde edecekse o ihaleye yönlendiriyoruz. İhaleye girmek isteyen üyelerimize kar düzeyleri hakkında bilgi vererek alacağı ürünle ilgili piyasa fiyat analizi hizmetini de sunuyoruz. Biz zaten üye olan kişilerin ihaleye gireceği ürün hakkında piyasa fiyatını araştırıp “şu kadarlık bir kar hedefimiz var” diyoruz. Kar elde etmeyecekleri ihalelere girmemelerini, ihale esnasında bile olsa gerektiği yerde müdahale ederek devam etmemelerini üyelerimize söylüyoruz. Açıkçası 3-5 kuruş kazanacağız diye kimseyi mağdur etme niyetimiz yok. Biliyoruz ki memnun ayrılan bir müşterinin tavsiyesi herşeyden daha değerli ve daha çok kazandırır. İşte bu yüzden kazanıyor bu yüzden takip ediliyoruz. İcra ihaleleri nerede diyen herkese sesleniyorum, icraburada!
İcra İhalesine Girmek İçin Ne Gerekli Ve Giren Kişinin Olası Kaybı Ne Olur?
Sadece elinizde nakitinizin ve zamanınızın olması yeterli. %20 teminat veriyorsunuz ve katılımınız olumsuz sonuçlanırsa ya da ihale esnasında karsızlığa/zarara dönüşürse; verdiğiniz tutarı anında geri alıp ihaleden çıkabiliyorsunuz. Hiçbir kaybınız yok. Zaman kaybı ve sarf edilen efor derseniz, meşakkati ortadan kaldırmak için üyelik hizmetleri sunuyor, sizin adınıza ihalelere biz katılıyoruz. Bunun için üyelik hizmetlerimize dahil olabilir, gold+plus bir hizmet alabilirsiniz. Böylelikle sizin yerinize ihaleye katılır, gerekli bütün işlemlerinizi biz tamamlarız. Size sadece tapunuzu ya da ruhsatınızı almak kalır…
Trajikomik İhalelerinin Yanı Sıra,Karlı Kazanımların Olduğunu Duyuyoruz.Düşünceleriniz Nedir?
Caner ÇAKI : Bazen ben bile bu da mı icraya düştü dediğim anlar oluyor ve üzülüyorum. Bazen de müşterilerimizin içerisinde ev sahibi olmak isteyen yeni evli çiftlerin ucuza daire alıp yuvalarını kurduklarına şahit olmak beni sevindiriyor. Karlı alımlar yapmak için icraburada.com ‘a üye olup ihaleleri takip eden üyelerimize elbette profesyonel bir araştırma ve takip sunuyoruz. Bu takip doğrultusunda da kişiyi hedeflenen kar ‘a ulaştırmaya çalışıyoruz. Günümüzde “Buda mı? Yok artık!” diyebileceğiniz ihaleler söz konusu. Örneğin; Bir kör dananın ‘da icrada olduğunu görürken, orta düzeyde birinin hayali lamborghini bile icradan satılabiliyor. Neden ucuza lüks sahibi olunmasın ki?
Son Olarak Bu İşte Mafya Var Mı? Neden İhalelere Katılım Sağlanmıyor?
Caner ÇAKI : İcra Müdürlüğü’ nün düzenlediği ihaleler tamamı ile güven teşkil eder. İcra müdürü ile birlikte Adliyenin içerisinde veya yediemin otoparkında polis eşliğinde yapılır. Dilerseniz avukatlarımızda sizinle ihaleye girebilir. Bir kişi çıksın da bu ihaleye girmeyin desin. Avukatınız tutanak tutar ihale orada iptal edilir. Önemli olan sistemin nasıl yürüdüğünü bilmek. Profesyonel ekibimiz bu gibi durumlarda yapılması gerekenleri çok iyi bilmektedir. Bizim amacımız ihalelere katılımı arttırmak bunun içinde sitemizi ziyaret edip takip edin “icraburada” diyoruz. Kurumsal yapıyı güvenle harmanlamak istiyoruz.
Hangi gazeteleri takip etmektesiniz?
Türkiye genelinde takip ettiğimiz 400 ü aşkın ulusal ve yerel basın yayın organından günlük sitemize eklenen icra ihalelerine www.icraburada.com aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
Girmiş olduğum bir ihaleden ne kadar para kazanabilirim?
1. İhalenin muhammen bedelin (bilir kişice takdir edilen piyasa fiyatı) P’si + masraflar ve 2. İhalenin de P’si + masraflar kıstasına göre sonuçlandığını düşünürsek ve ihale başlangıç fiyatına çok yakın bir fiyattan ihaleyi alabilirseniz. Satış Fiyatı : 18.000 Kar : 6.435 Kar Oranı : % 57.39
Güncelleme süreniz nedir?
Sitemiz her gün 09.00 - 19.00 arası siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için uzman ekiplerimiz tarafından güncellenmektedir.
Üyelik paketleri arasında nasıl geçiş yapabilirim?
Mevcut aboneliğinizden daha ileri seviyeli bir paket satın almanız durumunda o gün itibarı ile abonelikler arasında paket geçişiniz gerçekleştirilerek tarafınıza bilgi verilir. Önceki abonelik paketinizden kalan kullanmadığınız süre yeni paketinizin ücretine göre hesaplanarak yeni abonelik sürenize ilave edilir.
Üyelik ile abonelik arasında ne fark var?
Web sitemize üyelik tamamen ücretsizdir. Üye olan kullanıcılarımız ilanlarımıza ait listeyi görebilir. Bu şekilde, kendi illerinde aradığı özelliklerde ilan olup olmadığını görebilirler. Buradaki amacımız, kullanıcılarımızın üye olarak gerçekten işlerine yarayabilecekleri ilanlar bulunması durumunda ücretli abone olmasını sağlamaktır. Abone olmanız durumunda, tüm ilanların listesine ek olarak her bir ilanın detayını da görebilirsiniz. İlan detaylarına ihale gün ve saati bulunur. Ayrıca ilan hakkında detaylı bilgide icra dairelerinin verdiği şekilde yer almaktadır. Bunun dışında verilen ilanın basın kuruluşunda yayınlanmış resim halini (gazete kupürü) görebilirsiniz. Abonelik paketlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için Abonelik Fiyatlarımız linkine tıklayınız.
Sitenize nasıl abone olabilirim?
Size uygun olan abonelik paketlerimizden birini seçerek, banka havalesi, kredi kartı veya mobil ödeme ile satın alıp ödemesini yaparak abone olabilirsiniz.
İhaleye internet üzerinden katılabilir miyim?
İlgili kanun gereği, ihalelere şahsen veya vekâlet verdiğiniz biri aracılığı ile katılımınız gerekmektedir. İhaleler internet üzerinden yapılmaz. Bizim sunduğumuz hizmet, ihalelerin yer ve saatlerinin ilan edilmiş kupürlerini sizlere ulaştırmaktır. Eğer ihaleye bize verdiğiniz vekalet ile katılım sağlıyorsanız telefon aracılığı ile canlı olarak ihale tekliflerini duyabilir avukatınıza yada eksperinize ihalede fiyat arttırma ve çekilme taleplerinizi anlık olarak verebilirsiniz.
Satılan gayrimenkul, taşıt ve menkullerde ayrıca bir masraf, vergi, harç ödeniyor mu?
İcradan alım yaptıktan sonra, bir takım ödemeleriniz söz konusudur. Bu ödemeler icradan olsun olmasın tüm alım satımlarda devlete ödenen vergilerdir. Yani icradan değilde 2 el piyasadan bir alım yapsanız da aynı oranlarda ödemeler gerçekleştirmiş olacaksınız. Bunlar; Binek ve lüks otomobillerde %1, jeep ve diğer ticari araçlarda KDV ödenir. KDV haricinde %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. Gayrimenkullerde 150 m2’ye kadar olan daireler için %1 KDV, %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. 150 m2 ve daha büyük daireler için KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Dükkân, tarla, arazi, arsa, fabrika vs. gayrimenkullerde ise KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Menkullerde ise KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Tellaliye ödemeleri satış bittikten sonra icra müdürlüğünden geri alınır.
İhale ile ilgili icra dosyasını inceleyebilir miyim?
Belirttiğimiz dosya no ile ilgili icra dairesine giderek icra dosyasını inceleyebilir, detaylı bilgiyi alabilirsiniz.
İcradan mal almak dinen uygun mudur?
İslam hukukçularının çoğunluğu borçluların mallarına haciz konup satılmasını caiz görürler. Bu şekilde satılan malı almak da helaldir. Bu hükme varırken en önemli hukuki dayanak, Peygamberimizin Muâz b. Cebel’in iflasına karar vererek mallarına haciz koyup sattırması ve satıştan elde edilen parayı alacaklılara dağıtmasıdır. Hz. Ömer de Üseyfi el-Cüheni adında bir kişinin mallarına haciz koyup sattırmış ve elde edilen paraları alacaklılara dağıttırmıştır... Haczedilen malların satışının caiz olması, onların satın alınmasının da caiz olmasını gerektirir.
İcra ihalesini kazanamadığım zaman teminat bedelinde kesinti oluyor mu?
İcra ihalesine girerken yatırılan teminat bedelinizde kesinti yapılmadan icra memurundan hemen geri teslim alabilirsiniz. Eğer teminatınız bizde ise talebiniz üzere aynı gün teminatınız banka hesabınıza iade edilir.
İhale bedelini ödemem için verilen süre iş günü olarak değerlendirilir mi?
Ödeme yapmak için verilen süre iş günü olarak değerlendirilmez. Süre bitiminin tatil günlerine denk gelmesi (cumartesi veya pazar) durumunda takip eden ilk pazartesi ödeme yapılmalıdır.
İhaleyi alırsam geri kalan parayı ne zaman ödemeliyim?
Satış tarihinden itibaren gayrimenkullerde 10 gün, taşıt ve menkullerde 7 gün içinde geri kalan ödemeyi yapmalısınız.
İhaleye fiyat teklifi nasıl verilmektedir?
Teklifler sözlü olarak yapılır. İstendiği kadar sözlü artırım yapılabilir. Teklif verenin teklifi üzerine satış memurunun 3 defa satıyorum demesine rağmen başka bir teklif gelmez ise ihaleyi kazanmış sayılırsınız ve ihale sona erer.
İcralik malları nasıl alabilirim? Önceden bir yere başvurmak gerekir mi? 
İcradan satılan malları almak için önceden bir yere başvurmak şirket olmak ve benzeri bir evrak gerekli değildir. İhale saatinde ve tarihinde kimliğiniz ve muhammen bedelin %20 si nakit para ile ihalenin yapıldığı yerde bulunmanız yeterlidir. Talebiniz doğrultusunda Gold + Plus üyelerimiz iseniz vekaletinizi alarak sizin adınıza ihale katılım işlemlerinden, tescil belgenizin teslimine kadar tüm işlemleri avukatlarımız ve eksperlerimiz gerçekleştirebilir.
Vekaletle ihaleye katılınır mı?
Şirket adına veya şahıs adına alınan vekaletle evet katılınabilir.
Nasıl üye olurum?
Size uygun olan üye paketlerimizden birini seçip abonelik formunu doldurmanız ve kredi kartı mobil ödeme ile ya da sitemizde yer alan hesap numaralarımızdan birine havale yapmanız yeterli olacaktır.
Yatırımlarımla ne kadar kar elde edebilirim?
İhaleler bilir kişinin belirlediği fiyatların P sinden çıktığını düşünürsek arttırım olmassa neredeyse yarı yarıya kar etme durumunuz mevcut. Muhammen bedeli 10.000 TL olan bir araç, 1. ihalede %5.000 TL ye sahip olma şansınız var.
Üyeliğimi daha sonradan nasıl yükseltirim?
Bunun için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.
Muhammen Bedel nedir?
İhaleye yoluyla satışa çıkan gayrimenkul veya menkulün o zamanın koşullarına göre bilirkişi tarafından belirlenen piyasa değeridir.
Hisseli ilan nedir?
Hisseli ilan satılan taşınmazın tamamının değil, belirtilen miktarının örneğin yarısının satışa çıkarılması anlamına gelir. Satın alındığında anlaşmazlık olursa izale-i şüyuu davası açılarak ortaklık giderme yolu tercih edilebilir.
İzale-i Şüyu nedir?
2 veya daha fazla kişinin ortak olduğu bir malın ortaklar arasında paylaşılamaması sonucunda mahkeme yolu ile satılması ve satış sonucu paranın ortakların hisseleri oranında paylaşılmasıdır.
Satılan gayrimenkul, taşıt ve menkullerde ayrıca bir masraf, vergi, harç ödeniyor mu?
Evet ödeniyor. Bunlar; Binek ve lüks otomobillerde ihalenin kazanılan tutarının %1 , jeep ve diğer ticari araçlarda %18 KDV ödenir. KDV haricinde %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. Yaklaşık 75-600 TL civarında da diğer ruhsat masrafları tutmaktadır. Gayrimenkullerde 150 m2’ye kadar olan daireler için %1 KDV, %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. 150 m2 ve daha büyük daireler için %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Dükkân, tarla, arazi, arsa, fabrika vs. gayrimenkullerde ise %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Menkullerde ise %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir.
Anahtarı ve ruhsatı yok ne demektir?
Ruhsatın olmaması herhangi bir problem teşkil etmez. Trafik tescilden ruhsatı çıkarabilirsiniz. Zaten satın aldığınız araca kendi adınıza yeni bir ruhsat çıkarmanız gerekecektir. Gold + plus üyelerimizde araç alımınızı biz gerçekleştirdiysek anahtarınızın temini konusunda destek veriyoruz. Anahtarınızı bulamasak bile anahtarı servisinden yaptırabilirsiniz.
E-postaları Spam e-posta olarak görünmesini nasıl engelleyebilirim?
Hotmail (veya Windows Live) için; Hesabınıza giriş yapın ve Gelen e-postalarınızı (inbox) açın. Soldaki menüden Gereksiz (Spam) linkine tıklayın. icraburada.com dan gelen e-postayı bulun ve hemen satırın başındaki seçim kutusuna (checkbox) tıklayın. Ardından üstteki menüden Gereksiz Değil (Not Spam) linkine tıklayın. Hepsi bu kadar. Bu işlemden sonra e-postalar artık hep Gelen Kutusu’na (inbox) düşecektir. veya Gereksiz’e (Spam) düşen e-postanızı açın. Dur, bu güvenli linkine tıklayın. Gmail için; Hesabınıza giriş yapın ve Gelen Kutunuzu (inbox) açın. Soldaki menüden Spam linkine tıklayın. icraburada.com dan gelen e-postayı bulun ve hemen satırın başındaki seçim kutusuna (checkbox) tıklayın. Ardından üstteki menüden Spam Değil (Not Spam) linkine tıklayın. Hepsi bu kadar... Bu işlemden sonra e-postalar artık hep Gelen Kutusu’na (inbox) düşecektir. Detaylı destek için müşteri temsilcilerimize 0212 963 1 123 nolu hattımızdan ulaşabilirsiniz.
Araçları nasıl görebilirim?
ihale saatine 30dk kala araç ilgili yediemin otoparkında sergilenir detaylı bilgileri o sırada alabilirsiniz.
İhalelere katılma şartları nelerdir?
T.C.Vatandaşı olmak, %20 teminat tutarıyla ve ihale saatinde icra dairesinde veya yediemin otoparkında bulunmak yeterli.